Македонските ракометари ја почувствуваа арената во Мец (ФОТО + ВИДЕО)

Македонските ракометари го имаа првиот тренинг во Мец арената каде што од утре ќе ги играат натпреварите на Светското првенство.Македонската репрезентација денеска го одржа и вториот тренинг во Мец, овој пат во салата во која ќе ги играат натпреварите.Сите 19 ракометари тренираат и се максимално подготвени за игра, а Лино Червар ќе одлучи кои 16 ќе го почнат Светското првенство.Македонија својот ...

⇐ DailyМКД ⇒