Македонските млади ракометарки се пласираа на ЕП

Со победата над Фарските Острови од 23-19 на последниот натпревар од квалификационата група 1, женската младинска ракометна репрезентација на Македонија (до 19 гола) избори учество на Европското првенство, што од 27 јули до 6 август ќе се игра во Словенија. Победата над Фарските Острови беше втора за Македонија во групата откако претходно беше совладана Молдавија. Македонија го освои второто ...

⇐ DailyДневник ⇒