Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц.Селекторот Игор Ангеловски го одржа првиот тренинг во пресрет на дуелот во кој нашата селекција ја има улогата на фаворит.- Никогаш и никаде нема да бараме алиби иако и пред почетокот на подготовките се соочуваме со проблеми ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒