Лудница во Белгија – Погледнете каква гужва направија Гробарите на паркетот!

Навивачите на Партизан упаднаа во салата од трибините во белгискиот град Шарлероа за да ја прослават победата на црно-белите во Лигата на шампионите. Неколку стотици “гробари” го бодреа Партизан во 12.коло од групата Е, каде белградскиот тим го доби дуелот со кошот на Хачер на 0,3 секунди пред крајот. Околу 50 навивачи на црно-белите на крајот на натпреварот се најдоа на паркетот заедно со ...

⇐ DailyМакедонија Денес ⇒