Линекер со интересна реакција за понудата на Челси за Игуаин (Фото)

Гери Линекер секогаш предизвикува внимание со своите реакции за фудбалските актуелности, а денеска тоа се случи откако коментираше една трансфер шпекулација. Англиските медиуми деновиве објавија дека Јувентус одбил 100 милиони евра од Челси за трансфер на Гонзало Игуаин, а ваквата информација не го остави рамнодушен поранешниот англиски фудбалер. – Па, тој има речиси 30 години. Ако некој ...

⇐ DailyДерби ⇒