Лина Ѓорческа за првпат ќе настапи на Австралија опен

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ноќва ќе дебитира во квалификациите за Австралија Опен. Утринава беше одржана ждрепка и позната е нејзината прва противничка. Станува збор за американската тенисерка Сашија Викери која е 135. на ВТА листата и веќе има искуство од учества на Гренд слем турнирите и тоа во главната ждрепка бидејќи учествувала на сите од овој ранг. Сепак, единствената ...

⇐ DailyРадио Слободна Македонија ⇒