Лина Ѓорческа: Пресреќна сум, никогаш не сум имала толку навивачи на еден меч

Лина Ѓорческа утринава со настапот во првото квалификациско коло на Австралија Опен испиша историја за македонскиот тенис и спортот воопшто бидејќи е првата од нашата држава што настапи на овој грен-слем. Таа не само што го запиша првиот настап туку и ја забележа првата победа која со златни букви ќе биде испишана во спортската историја. По триумфот над Американката Саша Викери во 1. ...

⇐ DailyРепублика ⇒