Леброн стана реализатор број 3 во НБА, Мемфис намали против Спарс, а Милвоки поведе против Торонто (ВИДЕО)

Нов трипл-дабл на Леброн Џејмс со кој донесе нова победа на Кливленд над Индијана со 119:114. Благодарение на овој успех Кавалирс поведоа со 3-0 победи во серијата и му е потребна само уште една победа, за да отидат во полуфиналето. Леброн го заврши натпреварот со 41 поен, 13 скока и 12 асистенции, а на полувремето гостите заостануваа со 25 поени, но стигнаа до победата. Џејмс го надмина Коби ...

⇐ DailyTip ⇒