Леброн Џејмс игра како „дрогиран`

Ѕвездата на шампионот успеа на вечната листа на стрелци да го мине Коби Брајант. Кавси имаа негатива од 26 поени, но на крајот успеаја да ја совладаат Индијана со 119:114 за водство од 3-0 во плејофот. Леброн средбата ја заврши со трипл-дабл од 41 поен, 13 скока и 12 асистенции. Првата ѕвезда на шампионот во НБА лигата, Кливлен кавалирс, Леброн Џејмс, беше клучниот играч за големиот пресврт на ...

⇐ DailyStart.mk ⇒