Лазаров: Не смееме да изгориме во желбата за одмазда против Тунис

Трката по светскиот ракометен трон почнува вечерва во Франција, домаќинот ќе го отвори мундијалот во меч со Бразил, а македонската репрезентација ќе ужива во последната слободна вечер, пред утрешниот прв натпревар со Тунис. Македонија во групата „Б“ во мец, се наоѓа во друштво на селекциите на Ангола, Исланд, Словенија, Шпанија и Тунис. Почнуваме против Африканците кои се наш должник од ...

⇐ Daily24 Вести ⇒