Лазаров: Мора да ја искористиме секоја шанса што ќе ни се укаже

Македонските ракометари подготвени го дочекуваат дебито на Мундијалот во Мец против Тунис (17.45 часот). Селекторот Лино Червар синоќа ги избра 16-те ракометари кои ќе влезат во официјалниот протокол попладнево. Од составот испаднаа голманот Митревски, пикерот Пешевски и бекот Арнаудовски, но тоа не значи дека тие не се дел од оваа репрезентација и Червар сериозно смета на нивните услуги во ...

⇐ DailyРепублика ⇒