Кинеската инвестициска група „Космос“, основана од фудбалерот на Барселона Џерард Пике, покрај новиот Дејвис куп, планира да воведе уште еден проект во светот ...
сите 21 | | | веќе видена

Косовскиот фудбалер Бенџамин Кололи постигна победнички гол за Цирих на гостување кај АЕК, во Ларнак. 26. годишниот играч од средниот ред постигна победнички ...
сите 5 | | | веќе видена

Volkswagen Group планира да произведе 10 милиони електрични автомобили на платформата MEB, објавија од компанијата Имено, германскиот гигант има за цел до 2022 ...
сите 15 | | | веќе видена

Некогашниот репрезентативец на БиХ Сенад Лулиќ го имаше, веројатно најтешкото промашување во својата кариера. Во финишот на натпреварот против Аполон, Лулиќ ...
сите 4 | | | веќе видена

До несреќата дојде кога две Хонди во жарот на трката меѓу двете жени – возачи удрија една во друга и излетаа од патеката. Хондата Civic удри во дрво и се ...
сите 4 | | | веќе видена

next