Најдобриот стрелец на Севилја, Лукас Окампос повторно беше снаодлив и со нов погодок, тринаесетти сезонава во Ла Лига и донесе победа на екипата од Андалузија ...
сите 8 | | | веќе видена

Се може да се види во светот на фудбалот посебно во посиромашните земји, а неверојатно е обичен збор посебно за екипите од пониските лиги. Последниот пример ...
сите 2 | | | веќе видена

Александер Исак постигна мајсторски гол со удар со петица во 12. минута, а само 240 секунди подоцна Хозе Моралес покажа колку е брз и по одлична акција израмни ...
сите 19 | | | веќе видена

Џек Грилиш од Астон Вила сезонава го привлече вниманието со своите игри и одамна започнаа шпекулациите дека Манчестер Јунајтед е сериозно загреан да плати ...
сите 8 | | | веќе видена

Портсмут не успеа да се пласира во финалето на плејофот во Лига 1 во Англија и загубија на финали по драматичен реванш меч со Оксфорд јунајтед. Речиси ...
сите 12 | | | веќе видена

Се поголем е бројот на аналитичари во НБА кои сметаат дека е многу тешко тековната сезона да го доживее своето продолжени. Откако синоќа поради Ковид-19 беа ...
сите 39 | | | веќе видена

Со 7 бода повеќе од второпласираниот Лацио, Јувентус се кандидира за деветта последователна титула, но со останување од осум кола до крајот, тренерот Сари ...
сите 3 | | | веќе видена

Милвоки и Сакраменто се последните НБА клубови кои се приклучија во низата на затворање на тренинг центрите поради позитивни случаи на короанвирус, па иако не ...
| | веќе видена

Металург го закажа стартот на подготовките за новата сезона, во која покрај домашните обврски, тимот од Автокоманда ќе игра едно квалификациско коло за место ...
сите 7 | | | веќе видена

next