Составот на Панатинаикос ја запиша шестата победа во низа во Евролигата и тоа на гостувањето кај Армани Милано каде славеше со 95-83 и тоа пред се благодарение ...
сите 15 | | | веќе видена

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски верува дека неговите избраници може да одиграат нов квалитетен ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонската женска ракометна репрезентација вчера доживеа минимален пораз од Црна Гора од 22-21 на првиот пријателски меч во салата Автокоманда во Скопје, но ...
сите 11 | | | веќе видена

Ставрев помогнат од Кировски, Костадинов и Мечкаровски, немаше многу работа на мечот во Молдавија, а македонскиот арбитар не му прости на ѕвездата на ПСЖ ...
сите 12 | | | веќе видена

Со одличните партии во пролетниот дел од сезоната, Пелистер веќе се најавува и како најсериозен кандидат и за првото место во Втората лига – Запад. Воден од ...
сите 8 | | | веќе видена

next