Францускиот легендарен стратег, Арсен Венгер е без работа откако си замина од Арсенал по крајот на минатата сезона. Искусниот стратег во интервју за „БеИн ...
сите 67 | | | веќе видена

Познато е дека поголемиот дел фудбалери и не се баш образовани, секако има и исклучоци како што се Џорџо Киелини и Хуан Мата кои имаат магистарски дипломи. ...
| | веќе видена

Maкедонија вчера славеше победа против Лихтенштајн и така стигнавме на чекор од обезбедување пласман во плејофот од Лигата на Нации Нашите фудбалери го ...
сите 7 | | | веќе видена

Лигата на Нации е супер натпреварување за добивки, денешните типстерски совети се наменети за средбите од ова натпреварување. На денешната програма се неколку ...
сите 22 | | | веќе видена

Полската тенисерка Агњешка Радванска објави дека ја завршува својата кариера. По 13 години кариера исполнета со успеси, реши да прекине со натпреварувањата. Во ...
сите 9 | | | веќе видена

next