По двомесечна пауза, македонскиот женски ракометен првак Вардар в петок продолжува со настапите во Лигата на шампионите. На ред е втората групна фаза во која ...
сите 3 | | | веќе видена

Спортот во Куманово е во подем, особено што има повеќе приватни школи за разни спортови. Спортската сала меѓутоа, која до пред извесно време била најголема во ...
сите 2 | | | веќе видена

Црвените ѓаволи" од Грац по речиси еднодецениска голгота конечно имаат причина за задоволство. И нивните навивачи конечно имаат причина за насмевки. ...
| | веќе видена

Во Даблин, Ирска, по четврти пат беше организирана специјална Гала вечер од страна на Европската Триатлон Унија. Истата беше целосно посветена на спортот и на ...
сите 9 | | | веќе видена

Ненад Димитријевиќ ниту за дуелот со Романија не се најде на списокот на Јорданчо Давитков. Предводникот на нашиот национален тим за „Спортмедиа“ ги разјасни ...
сите 9 | | | веќе видена

next