Кичевецот Зејно Бајрами, кој е член на Здружението на слепи лица од Кичево, го освои првото место на регионалниот турнир во шах за слепи лица, што се одржа ...
сите 2 | | | веќе видена

Епска авантура и пат од неверојатни 43 часа минаа ракометарките на Атлетико Гвардес, а на крајот ги собраа симпатиите и се хероини на денот, по победата против ...
| | веќе видена

Македонскиот репрезентативец, Стојан Ѓуроски продолжи со своите извонредни партии во дресот на Уеска и на пресметката со Паленсија. Нашиот крилен центар беше ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбалерите на Кардиф вчера го победија Брајтон со 2:1 во 12. коло од англиската Премиер лига. Брајтон одлично го започна натпреварот и во шестата минута со ...
сите 2 | | | веќе видена

next