Диего Марадона како што е познато работи како тренер во мексиканскиот второлигаш Дорадос. Сега камерманите го уловија во еден интересен момент додека неговиот ...
сите 14 | | | веќе видена

Ексклузивно за „СПОРТМЕДИА" говореше Арбен Тафa, фудбалер кој ги брани боите на Струга Трим Лум, тим кој што досега оди според планираното во борбата за место ...
сите 4 | | | веќе видена

Младиот Лука Дончиќ одлично се снаоѓа во својата прва сезона во НБА лигата каде е еден од најдобрите новајлии во лигата, но и еден од најдобрите играчи на ...
сите 5 | | | веќе видена

Легендата на бразилскиот и светскиот фудбал, Роналдо, по пензионирањето од спортот се „опушти“ и честопати беше предмет на потсмев поради неговиот вишок ...
| | веќе видена

Агентот Дејан Сиљановски и Марија Богојевска, партнерка на агентoт Дејан Вељковиќ, се условно ослободени денеска во досието за наместени фудбалски натпревари, ...
сите 9 | | | веќе видена

next