Шпанскиот ветеран Давид Ферер ќе се пензионира од тенисот во мај 2019 година на Мадрид опен, и во последното интервју зборуваше за својата долга кариера, но и ...
сите 10 | | | веќе видена

Лестер го одигра својот прв натпревар „Кинг Пауер“ стадионот по смртта на неговиот сопственик, Вичај Сривадханапрада. „Лисиците“ не успеаја да постигнат гол ...
сите 15 | | | веќе видена

Роналдињо во изминативе два дена беше во посета на Белград поради спонзорски договор со позната обложувалница „Моцарт“, а правејќи едно интервју за ...
сите 12 | | | веќе видена

Ален Ајверсон беше главна ѕвезда на моќната Филаделфија која играше и во финалето на НБА лигата и беше прогласен за МВП во 2001 година, но сепак играчот кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Екипата на Македонија Ѓорче Петров го совлада Работнички со минимални 1:0 во првиот натпревар од четвртфиналето на Купот на Македонија. Иако имаше бројни шанси ...
сите 12 | | | веќе видена

Шестата рунда во кошаркарската Евролига донесе интересни дуели, но пред се квалитетна кошарка, одлични акции, но и мајсторски потези. Секое коло стандардно се ...
сите 4 | | | веќе видена

Жервињо уште во деветтата минута го израдува својот тим со водство, па зголеми Инглезе (25.), а домаќините успеаја само да намалат преку Базели. На табелата ...
сите 7 | | | веќе видена

Денеска на најдобар можен начин со победата над Вардар (1:0), беше приредена мала свеченост во знак на благодарност за искусчниот чувар на мрежата. Во текот на ...
сите 2 | | | веќе видена

next