Горан Пандев и Џенова забележаа триумф од 2-1 против Лацио по голем пресврт во второто полувреме и гол во последните мигови од мечот. Италија „Бјанкочелестите“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Употребата на видео технологијата разрешава многу спорни ситуации но носи и одредени забуни и контроверзии, на денешниот дуел помеѓу СПАЛ и Фиорентина се случи ...
сите 8 | | | веќе видена

Манчестер Сити и понатаму е жив, конкурентен во сите четири натпреварувања (Премиер лигата, Лига Купот, ФА Купот, Лигата на шампиони), па еден од најискусните ...
сите 28 | | | веќе видена

Според денешното издание на Тајмс, Манчестер јунајтед е подготвен да го направи Давид Де Хеа играчот со најголема основна плата во историјата на Премиерлигата ...
сите 14 | | | веќе видена

Еден од најинтересните дуели во осминафиналето од Лигата на шампиони сигурно ќе биде онај помеѓу Ливерпул и Баерн Минхен. Ѕвездата на Баварците и еден од ...
сите 9 | | | веќе видена

По скандалот кој се случи во полуфиналето на грчкиот кошаркарски Куп меѓу вечните ривали Олимпијакос и Панатинаикос, на тимот од Пиреја му се одземени шест ...
сите 26 | | | веќе видена

Милвоки ја продолжи својата серија на добри резултати и славеше уште една победа на гостувањето кај Далас (107:122), а како што можеше да се очекува, ...
сите 27 | | | веќе видена

next