И познатата фудбалска ѕвезда, Дарко Панчев се појави со видео спот за Северна Македонија и поддршка за претстојниот референдум. Панчев во видеото најдобро ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Таткото на Матиас Весино тренирал деца во аматерскиот клуб Вида Нуева во малото градче Сан Хасинто на југот од Уругвај. Тој никогаш не им зборел на децата дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Во актуелната сезона премиите во Лигата на шампиони се уште по високи и секој освоен бод автоматски се претвора во скоро еден милион евра. Пласманот во ...
сите 5 | | | веќе видена

Сопственикот на Валенсија Питер Лим иако го врати клубот во Лигата на шампионите не е баш омилена личност на „Месталја“. Имено, тој вложи пари во клубот, се ...
сите 2 | | | веќе видена

Во споредба со веќе познатите Arona и Ateca, новиот модел доаѓа во верзија со пет и седум седишта, а најважно е што ја демонстрира новата дизајн линија која ...
сите 26 | | | веќе видена

Бразилецот Нејмар ужива да си поигрува со противничките играчи и понекогаш претерува со своите провокативни дриблинзи и потези, но изминатава вечер конечно ...
сите 6 | | | веќе видена

Од наредната сезона би можеле да ја видиме Барселона во навистина необични дресови со кои во Каталонија би се срушила традиција долга 120 години. Барселона во ...
сите 13 | | | веќе видена

Се уште нема лек за долгогодишниот проблем на посетителите во скопските клиники. Додека стигнат до лекарот за закажаниот преглед или пак за прием во болница, ...
сите 8 | | | веќе видена

next