Дионтеј Вајлдер има „репутација“ на страотен фајтер во рингот и еден од боксерите чии нокаути најдолго се паметат. Меѓутоа, ВБЦ шампионот во тешка категорија, ...
сите 5 | | | веќе видена

Барселона и Наташа Андонова излегоа како победници од големото шпанско дерби против Атлетико Мадрид кое вечерва се одигра на Миниестади. Клубот од Каталонија ...
сите 7 | | | веќе видена

Џад Трамп го победи Рони О’Саливен во финалето на турнирот во Белфаст. Трамп во интересен меч на крајот победи со 9:7. После првата сесија беше изедначено, ...
сите 3 | | | веќе видена

После вчерашниот натпревар во Лигата на Нации против Англија потврдена е и слабата точка на репрезентацијата на Хрватска. Од кога е на клупата на Хрватска, ...
сите 24 | | | веќе видена

Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах одново покажа зошто толку многу го ценат во Египет и го споредуваат со вистинско божество. Салах во 90-тата минута вчера ...
сите 12 | | | веќе видена

Шпанската АСОБАЛ лига ни донесе четири натпревари од 10-то коло изминатиов викенд, а последниот погодок со кој беше решен победникот на мечот меѓу Синфин и ...
сите 4 | | | веќе видена

На денешен ден дебитираше еден од најголемите голмани во историјата на фудбалот – Џанлуиџи Буфон. Џанлуиџи Буфон дебитираше за Парма на само 17 години против ...
сите 16 | | | веќе видена

Низ фудбалските арени ширум светот можеме да видиме најразлични ситуации, позитивни и негативни моменти, но едно е сигурно денеска ништо не може да избега и се ...
сите 3 | | | веќе видена

next