По двомесечна пауза, македонскиот женски ракометен првак Вардар в петок продолжува со настапите во Лигата на шампионите. На ред е втората групна фаза во која ...
сите 3 | | | веќе видена

Спортот во Куманово е во подем, особено што има повеќе приватни школи за разни спортови. Спортската сала меѓутоа, која до пред извесно време била најголема во ...
сите 2 | | | веќе видена

Арбитражниот суд за спорт во Швајцарија ја одби жалбата поднесена од 68 руски атлетичари кои ја обжалија забраната да учестуваат на летните Олимписки игри во ...
сите 13 | | | веќе видена

Црвените ѓаволи" од Грац по речиси еднодецениска голгота конечно имаат причина за задоволство. И нивните навивачи конечно имаат причина за насмевки. ...
сите 4 | | | веќе видена

Изминатиот викенд Дарио Ивановски, нашиот најдобар атлетичар, го освои второто место на Балканското атлетско првенство во сала на 3000 метри и постигна нов ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Даблин, Ирска, по четврти пат беше организирана специјална Гала вечер од страна на Европската Триатлон Унија. Истата беше целосно посветена на спортот и на ...
сите 9 | | | веќе видена

Сони Андерсон направи комплетна анализа на случувањата во Барселона, а воедно и на играчкиот кадар кој оваа сезона е далеку посилен и поширок во споредба со ...
сите 2 | | | веќе видена

next