Џенова изминатиов викенд го шокираше Јувентус на домашен терен и му го нанесе првиот пораз на шампионот по пауза од 31 натпревар во Серија А, но само неколку ...
| | веќе видена

Барселона славеше со убедливи 3:0 против норвешкиот шампион Квинер на првата средба од четвртфиналето на Лигата на шампионите, по што тимот во кој настапува ...
сите 11 | | | веќе видена

Џенгис Реџепи повеќе не е тренер на косовскиот прволигаш Љапи, а доживеа непријатни моменти и тоа во паузата за настапи на репрезентацијата. Помошникот на ...
| | веќе видена

Елиминацијата на Рома во Лигата на шампионите во осминафиналниот двомеч со Порто донесе огромни промени во италијанската престолнина, започнувајќи со смената ...
сите 19 | | | веќе видена

Тесла се обидува да ја преземе титулата од Нисан , чиј модел Лиф од втората генерација бележи рекордни резултати. Минатата година со 40 000 продадени примероци ...
сите 4 | | | веќе видена

Се појави пред шест месеци, а нејзиниот глас стана еден од најпрепознатливите кај најмладата публика во Македонија. Десетината цртани филмови и песнички со ...
сите 3 | | | веќе видена

Шампионката од Австралија опен и светска тенисерка број 1, Наоми Осака, повторно мора да се справува со своите поранешни тренери, но овој пат не се работи за ...
сите 10 | | | веќе видена

Преговорите според информациите од Италија се во завршна фаза. Американскиот Јорк Капитал Менаџмент е многу блиску до превземање на тимот кој оваа сезона е ...
сите 6 | | | веќе видена

next