Крај на сезоната за Ибрахимовиќ

Златан Ибрахимовиќ нема да игра до крајот на сезонава, откако се повреди синоќа во реваншот од четврт-финалето во фудбалската Лига Европа, на дуелот на неговиот Манчестер Јунајтед против Андерлехт.Шведскиот фудбалер со болен израз на лицето го напушти теренот, а по денешните детални прегледи, информациите од Манчестер се дека тој нема да игра до крајот на оваа сезона, додека не е познато кога ќе ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒