Кожув реагира: Зошто МЗТ МОРАШЕ да слави во Гевгелија?

Раководството на КК Кожув преку соопштение до јавноста изрази незадоволство од неколку аспекти од саботниот натпревар со МЗТ Скопје, на кој македонскиот шампион успеа да слави во Гевгелија. Домаќините сметаат дека се оштетени, па преку следното соопштение укажуваат на спорните моменти што се случуваа за време на оваа средба. Соопштението на КК Кожув го пренесуваме во целост: Прво,КК Кожув им ја ...

⇐ DailyЕкипа ⇒