Конте ја сака ѕвездата на Леверкузен!

Англиските медиуми тврдат дека Челзи е силно заинтересиран за ѕвездата на Баер Леверкузен, Хакан Чалканоглу и дека „сините“ веќе испратиле официјална понуда за него. Конте го сака турскиот репрезентативец бидејќу во него гледа идеална замена за Оскар кој неодамна се пресели во Кина. Сега се чека одговор од страна на Баер Леверкузен, но најавите се дека „фармацевтите“ ќе ја одбијат понудата ...

⇐ DailyТаратур ⇒