Кливленд со рекорден пресврт, Џејмс го помина Брајант на 3 – то место на вечната листа на стрелци во плеј – офот

Актуелниот НБА шампион Кливленд надополни негатива од 26 поени и ја совлада Индијана со 119:114, со што поведе со 3:0 во четвртфиналната плеј оф серија на истокот. Најдобар поединец во победничкиот табор беше Леброн Џејмс кој со уфрлен 41 поен, надополнет со 13 скока и 12 асистенции забележа нов трипл дабл учинок. Воедно, тој сега има 5.670 поени со што го мина Коби Брајант на 3 – то место на ...

⇐ DailyРадио Слободна Македонија ⇒