Кливленд го направи наголемиот пресврт во историјата на НБА-плејофот и поведе со 3-0 (видео)

Кливленд дојде до триумф против Индијана со 119-114, по спектакуларен пресврт – најголемиот во историјата на НБА плејофот, стигнувајќи до третата победа во меѓусебната серија. Бранителот на титулата имаше негатива и од 26 поени на почетокот од третиот период, но се феноменална игра во второто полувреме предводени од Леброн Џејмс успеаја да стигнат до неверојатна победа. Во вториот дел Индијана ...

⇐ DailyРепублика ⇒