Кире национале посакува уште една титула во ЛШ и ОИ со Македонија

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, во интервју за тиражниот „Диарио Ас“, открива зошто решил да си замине од Барселона, зошто на дресот ја носи седумката и кои се неговите желби и планови за во иднина. Кирил Лазаров минатата недела освои нова титула во шпанското првенство со Барселона, титула која е 53-та во неговата богата кариера, но тој по завршувањето на ...

⇐ DailyМакфакс ⇒