Капитенско селфи на Кире пред мечот со Тунис

Македонските ракометари се подготвени и одлично расположени пред денешниот меч против Тунис, на стартот од Светското првенство во Франција. Капитенот Кирил Лазаров направи утринско селфи на доручекот, најавувајќи дека ова е ден за почеток на нов Мундијал. Покрај Кире, на масата се и сите оние од кои се очекува да бидат главните носители на товарот на планетарниот собир. Ние само можеме да им ...

⇐ DailySportmedia ⇒