Јотовски избори второ коло на фјучрсот во Мајами

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира во второто коло на фјучрсот во Мајами, откако го совлада Рикардо Хочевар (Бразил) со 2-0.Во првиот сет Македонецот не загуби ниту еден гем (6:0), а во вториот беше 6:4.Во следната рунда противник на Јотовски ќе биде шпанскиот тенисер Мигуел Семлер.

⇐ DailyНова Македонија ⇒