Харден продолжува со феноменалните партии, неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио (видео)

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции. Во тимот на Вашингтон значајна улога во триумфот уште имаа Бил и Морис со по 19 постигнати поени, додека во отсуство на Батлер, Вејд и Миротиќ кај Чикаго предводеше Дензел Валентин со 19 поени. Во дербито на Истокот, Торонто славеше против ...

⇐ DailyStart.mk ⇒