Харден со петти трипл-дабл на последните седум меча

Џејмс Харден со нов трипл-дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот (121-114) во кошаркарската НБА-лига. Популарниот Брада го забележа својот 11-ти трипл-дабл сезонава, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа. Харден имаше учинок од 40 поени, 15 скока и 10 асистенции. Хјустон влезе во неизвесен финиш, иако имаше предност и од 18 ...

⇐ DailyДневник ⇒