Според „Хандбал Планет“ Македонија не ја поминува групата!

Традиционално пред почетокот на големите натпреварувања… Специјализираниот ракометен сајт на англиски јазик „Хандбал-Планет“ ја објави својата прогноза околу Светското првенство во Франција кое официјално започна со дуелот помеѓу „триколорите“ и селекцијата на Бразил. Зачудувачки, но нивните прогнози велат дека Македонија да ја помине ниту групната фаза, односно групата Б (Мец) каде што се ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒