Хамес Родригез одбил светски рекорден трансфер во Кина и плата од 30 милиони евра

Според пишувањата на АС, на адреса на Реал Мадрид и Хамес Родригез пристигнала богата понуда од Кина, но играчот не сака да се пресели на Далечниот ИстокРечиси секој ден има шпекулации за голем трансфер во првенството на Кина, а последната сторија вели дека Хамес Родригез одбил светски рекорден трансфер.АС пренесува дека Хебеи, чиј тренер е Мануел Пелегрини, доставил понуда до Реал Мадрид за ...

⇐ DailyМКД ⇒