Грујиќ му испрати срдечна порака на Бубунски за заминувањето од Звезда

Со своето емотивно обраќање до фановите, Давид Бабунски и официјално потврди дека постигна договор со Црвена Звезда за прекин на меѓусебната соработка, а ваквиот потег на талентираниот македонски фудбалер наиде на доста позитивни коментари во јавноста со оглед на тоа што не му беше дозволено да напави прогрес во кариерата под водство на тренерот Божовиќ. Популарниот „Гроф“ едноставно го исфрли ...

⇐ DailyДерби ⇒