Грнчаров и Глигоров: Можеме да се носиме со Малме

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе игра против Малме, во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, за сезоната 2017/18. Своите очекувања ги искажа капитенот на шампионот, Бобан Грнчаров, кој смета дека Вардар доби противник со кој има големи шанси да се надигрува и да дојде до посакуваната цел, односно да мине едно коло во европското елитно натпреварување. „Мислам дека во Малме ...

⇐ DailySportmedia ⇒