Гофан го „собори“ Ѓоковиќ во Монте Карло

Гофан остана концентриран во финишот на мечот и на својот петти меч-поен го победи Ѓоковиќ, за прва победа во кариерата над топ 3 тенисер. Гофан, пред овој меч имаше 0-5 скор против Србинот, и идентичен скор против Енди Мареј и Роџер Федерер, додека нема играно против Надал, неговиот потенцијален противник во полуфиналето. За Ѓоковиќ со ова продолжува лошата низа на резултати во 2017 година, и ги ...

⇐ DailySportmedia ⇒