Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери од САД. 21-годишната Американка на ВТА листата се наоѓа на 137.место, додека Ѓорческа е 202. За македонската тенисерка ова е второ учество во квалификациите на еден Грен слем. Првото и е минатата година на УС Опен кога не успеа да го мине првото коло. Почетокот на мечот Ѓорческа – Викери е во 3 часот по полноќ по македонско време. 

⇐ DailyКанал 5 ⇒