Ѓорческа против американката Викери ги стартува квалификациите за Австралија Опен

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доби тешка противничка во првото квалификациско коло на Австралија Опен. Нашата тенисерка ја доби американката Саша Викери за противничка во првото квалификациско коло од Австралија Опен. 21- годишната американка е рангирана на 135-тото место на ВТА ранг листата, за разлика од Ѓорческа која е рангирана на 202- рото место. Американката е голем фаворит ...

⇐ Daily24 Вести ⇒