Ѓорческа и Најденова ќе се борат за трофејот во Швајцарија

Се ближи завршницата од главниот турнир во Кијасо (Швајцарија, 25.000 долари)… Најдобрата македонска тенисерка обезбеди ново финале во двојки, заедно со Александрина Најденова (Бугарија) како први носителки денеска во полуфиналето со резултат 2:0 по сетови 6:1 и 6:3 ги совладаа Гергес М. (Франција) и Суњо Т. (Швајцарија). За трофејот ќе играат против четвртите носителки, Крамперова К. (Чешка) и ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒