Ѓорческа ќе игра на кратки поени и со излез на мрежа?

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа (22), 205-та на ВТА-листата, во првото коло во квалификациите на првиот гранслем годинава, Австралија опен (АО) утре рано изутрина ќе игра против Американката Сашиа Викери (21), 135-та на ВТА. Младата Викери годинава веќе одигра два меча на турнирот во Хобарт, Австралија (по една победа и пораз). Ѓорческа и Викери се во делот од турнирот во кој е ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒