Ѓоковиќ: Се чувствувам феноменално!

Ѓоковиќ го победи својот најголем ривал, светскиот број 1, Енди Мареј во финалето на Катар опен во саботата, најавувајќи дека проблемите од лани се во минатото. По поразот во третото коло на Вимблдон, тој загуби во првото коло на Олимпијадата во Рио и беше поразен од Стен Вавринка во финалето на УС опен, за годината да ја заврши со пораз од Мареј во АТП-финалето. Пред Мелбурн, каде што има шест ...

⇐ DailySportmedia ⇒