Французите го прегазија Бразил во премиерниот меч на Мундијалот

Домаќинот беше убедлив против Бразил Во рамките на првиот дуел од Светското првенство во ракомет, Франција со убедлива игра, цврста одбрана и Тијери Омејер ја совлада репрезентацијата на Бразил со 31-16 . Франција ги забележа првите бодови во групата А, во единствениот натпревар кој се одигра на денешната програма. Импресивната игра на „експертите“ уште на самиот почеток им донесе предност од 7-2 ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒