Франција тргна со убедлива победа над Бразил

Со натпреварот меѓу Франција и Бразил стартуваа големите возбудувања на Светското Првенство во ракомет кое се одржува во Франција. Имено, домаќинот на мечот кој се одигра во Париз, славеше убедлива победа од 31-16 и во целост го надигра својот ривал, недозволувајќи му во ниту еден момент да парира. На полувремето победничкиот табор имаше предност од 17-7. Најефикасен во победата на Франција беше ...

⇐ Daily24 Вести ⇒