Форс Индија импресионирани од Рено

Откако веќе почнаа да нижат поени оваа сезона, Форс индија го поздрави напредокот на нивниот ривал Рено. По поминати три трки во шампионатот се појасна станува битката за средината на табелата. Во моментов Форс Индија водат, а зад нив се Вилијамс и Торо Росо додека во борбата се вмешува Хаас и Рено. Откако завршија на деветта позиција во Бахреин, Рено ги доби своите први поени а шефот на Форс ...

⇐ DailyТочка ⇒