Фиорентина и Јувентус изборија четвртфинале во италијанскиот куп

Јувентус синоќа беше подобар од Аталанта во дуел со пет постигнати погодоци, додека Фиорентина минимално го совлада Киево. Резултати: Фиорентина – Киево 1:0, Јувентус – Аталанта 3:2. Претходно Наполи – Специја 3:1. Вечер од 21 часот играат Милан – Торино. Другите осминафинални двојки се: Интер – Болоња, Лацио – Џенова, Сасуоло – Чезена и Рома – Сампдорија./МИА

⇐ DailyКанал 5 ⇒