Филипе Луис: Перфектен момент да им се реваншираме

Дефанзивецот на „јорганџиите“ Филипе Луис сака конечно да се израдува против градскиот ривал во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид за помалку од една година доби шанса да се реваншира на Реал Мадрид, за поразот во ланското финале во Лигата на шампионите. „Јорганџиите“ два пати во претходните три години играа во борба за трофејот, но во двата случаи Реал им ја скратуваше радоста во финалето. ...

⇐ DailyРепублика ⇒