Фергусон: И до ден денес жалам што го изоставив Парк од финалето во 2008, не го заслужи тоа

Легендата на Манчестер јунајтед, Сер Алекс Фергусон открива дека сеуште жали за одлуката да го изостави Парк Џи Сунг од составот за финалето од Лигата на Шампионите во 2008Шкотот летоска одново ќе седне на клупата на „Црвените Ѓаволи“ но само за натпреврот во чест на Мајкл Карик.Сер Алекс Фергусон, кој стави крај на богатата кариера во 2013. вели дека не жали за одлуката да го напушти фудбалот.Но ...

⇐ DailyМКД ⇒