Федерер обелодени зошто се смеел додека Вавринка плачеше по поразот на Индијан Велс

Рожер Федерер одново наликува на тенисерот кој пред десет години беше неприкосновен во светот на тенисот, па иако има 35 години, од почетокот на 2017 година успеа да слави на најважните турнири кои се одиграа во новата сезона. Швајцарскиот маестро славеше на Австралија Опен каде стигна до својата 18-та грен слем титула, а синоќа по петти пат го освои и Мастерс турнирот Индијан Велс откако во ...

⇐ DailyДерби ⇒