Еве како Елиф Елмас беше пречекан во Истанбул (Видео)

Елиф Елмас во новата сезона ќе настапува за Фенербахче. Тој имаше неколку понуди од големи европски клубови ова лето, па одлучи да го замени Работнички со турскиот гигант. Бројни турски медиуми го проследија неговото доаѓање на аеродромот во Истанбул. Елмас дебитираше за сениорската репрезентација на квалификацискиот меч со Шпанија во Скопје, а беше дел и од селекцијата која учествуваше на ...

⇐ DailyСпорт Клуб ⇒