Само еден збор нè дели од најголемиот трансфер во историјата

Наскоро би можел да биде урнат трансфер рекордот, ПСЖ е подготвен да плати 222 милиони евра и треба само ДА да каже Нејмар. „Светците“ ова лето би можеле даго реализираат најголемиот трансфер во историјата на фудбалот. Денеска каталонскиот весник Спорт ја актуелизираше темата за заминување на Нејмар од Камп Ноу, и ПСЖ ја резгледува можноста да ја активираат откупната клаузула на Бразилецот. ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒