Добри вести за навивачите на Реал пред „Ел класико“, Герет Бејл ќе биде подготвен за дербито

Суперѕвездата на Реал Мадрид, Герет Бејл ги израдува фановите на актуелниот европски првак со неговото присуство на тренинг пред дуелот со Барселона во шпанското првентсво. Бејл се повреди против Баерн во првиот дуел на „Алијанц арената“, по што следуваше пауза од два меча, односно го пропушти Спортинг Хихон и реваншот со „баварците“ на „Сантијаго Бернабеу“. И на двете средби Реал излезе како ...

⇐ DailyРепублика ⇒